LKKK vēsture / LKKK history

Latvijas kurtu un kursinga klubs ir Latvijas kinoloģiskās federācijas biedrs un lielākais kurtu klubs Baltijā. Kluba pirmsākumi meklējami 1978. gadā, kad viss sākās ar 2 šķirnēm: Krievu vēja suns un Afgāņu kurts. Uz šo brīdi mūsu klubā ir daudzas dažādas šķirnes: Afgāņu kurts, Saluki, Krievu vēja suns, Īru vilku suns, Skotu dīrhaunds, Grejhaunds, Vipets, Levretes, Čirneko dell’Etna un Faraonsuns.

Mūsu biedru vidū ir daudz ārzemnieku no Igaunijas, Lietuvas, Čehijas, Norvēģijas, Zviedrijas un Krievijas. Par to, kādas priekšrocības sniedz klubs un kā tajā iestāties, Jūs varēsiet izlasīt šajā mājas lapā. Aicinām visus kurtu mīļotājus apvienoties!

Mūsu kluba biedru suņi ir lieliski izstādes dalībnieki un kompanjoni, tos atpazīst Baltijas un citās valstīs. Mūsu audzētāju kucēni dzīvo Eiropā un arī Amerikā. Taču mēs arī nestāvam uz vietas un regulāri importējam uz Latviju jaunus suņus un jaunas asinis ar kurām strādāt.

LKK - ir viens no aktīvākajiem klubiem federācijā. Mēs organizējam ik gadu 5 specializētas šķirnes izstādes, kur tiesneši ir Pasaules slaveni audzētāji. Katru vasaru tiek organizēta lielākā Baltijā kurtu izstāde ar titulu "Baltijas kurts" piešķiršanu.